Naprawa dachu po kunie. Jak usunąć uszkodzenia?

naprawa dachu po kunie

Kuna w dachu jest zmorą wielu osób zwłaszcza, że to ona bardzo często powoduje niszczenie izolacji termicznej. Problemy z kunami występują praktycznie na terenie całego kraju, dlatego też warto dowiedzieć się, jak można sobie z nimi poradzić. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom i poradom dowiedzą się Państwo, w jaki sposób można dokonać błyskawicznych napraw dachu po kunie i jak zabezpieczyć poddasze przed tego typu szkodnikami.

Najskuteczniejsza metoda naprawy dachu po kunie

Jedną z najpopularniejszych metod naprawy pokrycia dachowego po szkodach wyrządzonych przez kuny jest technika ciśnieniowego wdmuchiwania izolacji. Warto zaznaczyć, że zastosowanie jej jest możliwe pod warunkiem, że folia paroprzepuszczalna (słynna membrana) nie została uszkodzona. Wdmuchiwanie ocieplenia jest bardzo szybkie i w wielu przypadkach naprawę można wykonać całkowicie od zewnątrz. Tego typu usługi oferuje między innymi firma FastKraków.

Dużym atutem techniki ciśnieniowej jest również to, że można dokonać kompleksowych napraw nawet w trudno dostępnych miejscach. Nie można zapominać także o tym, że to właśnie dzięki tej metodzie nie ma potrzeby kosztownego przekładania poszycia izolacyjnego. Jeżeli kuna dopiero wprowadziła się na poddasze, to warto jak najszybciej się jej pozbyć, dzięki czemu nie narobi dużych szkód. Firma FastKraków w swoich działaniach szczególną uwagę zwraca na kompleksową wymianę ocieplenia dachu, co także wykonywane jest od zewnątrz.

Zobacz także: Jak naprawić blaszany dach?

Naprawa dachu po kunie z wykorzystaniem wełny celulozowej

Naprawa dachu po kunie w większości przypadkach polega na zdjęciu pokrycia i usunięciu starej wełny. Jak wspomniano powyżej, jedną z najpopularniejszych metod naprawy dachu po kunie jest skorzystanie z pomocy wełny celulozowej. Dzięki tej metodzie znacząco zwiększają się szanse, że kuna nie powróci. Wełna celulozowa w swoim składzie zawiera specjalne sole boru, które podrażniają błony śluzowe szkodników. Wełna celulozowa w odróżnieniu od popularnej wełny mineralnej wyróżnia się postacią sypką. Do największych atutów tego rewelacyjnego materiału należy zaliczyć także to, że zapewnia on zdecydowanie lepszy komfort w czasie dużych upałów.

Jak można poradzić sobie ze zniszczonym ociepleniem poddasza?

Doświadczone ekipy dokonują naprawy izolacji poddasza bez potrzeby ściągania płyt GK. W ten sposób można zaoszczędzić sporo gotówki i cennego czasu. Dzięki bezinwazyjnej metodzie, można dokonać naprawy uszkodzeń nawet w przeciągu kilku godzin. Kluczem do sukcesu jest to, aby wytworzyć specjalne poduszki powietrzne pomiędzy płytą GK, a uszkodzoną izolacją poddasza. W tym celu wykonuje się najczęściej specjalne otwory technologiczne przez które można wtłaczać powietrze, które uchodzić będzie oczywiście przez wszelkie nieszczelności w pokryciu dachowym. Luźny materiał izolacyjny zastępuje strumienie uchodzącego powietrza i dokładnie zatyka wszelkie nieszczelności.

Jak odstraszyć kuny?

Oprócz wyżej wymienionych materiałów, warto postawić na dodatkowe odstraszacze. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się odstraszacze ultradźwiękowe. Mowa tutaj oczywiście o specjalnym urządzeniu emitującym ultradźwięki. Godne polecenia są przede wszystkim urządzenia z potencjometrem, dzięki którym będzie można regulować częstotliwość nadawanych fal. Dużą skutecznością w odstraszaniu kun mogą pochwalić się także preparaty zapachowe. Nie można zapominać także o pułapkach, dzięki którym można złapać żywe zwierzęta i wywieźć jest daleko od domu. Praktycznie w każdym większym sklepie można znaleźć odstraszacze w postaci aerozolu, które są łatwe w użyciu i co najważniejsze spełniają swoje podstawowe zadania.

Naprawa dachu po kunie z FastKraków

W przypadku zniszczenia przez kuny ocieplenia poddasza warto zgłosić się do firmy FastKraków. Dlaczego? Na korzyść usługi świadczonej przez tą firmę przemawia nie tylko bogate doświadczenie, ale także wspomniane wcześniej bezinwazyjne działanie. Naprawa dachu następuje w całości z zewnątrz, dzięki czemu usterkę można naprawić w sprawny i stosunkowo mało kosztowny sposób. Ale to nie wszystko! FastKraków w ramach usługi podjął się także współpracy z kancelarią odszkodowawczą. W związku z tym, wszelka dokumentacja zostanie bezzwłocznie i bezpośrednio przekazana do odpowiednich organów, a rekompensata z tytułu poniesionych szkód szybko uzyskana. Powierzając firmie FastKraków naprawę dachu po kunie, otrzymujemy kompleksową usługę, wykonaną od A do Z. Nie będzie więc koniecznie angażowanie dodatkowych ekip, co przekłada się na wygodę, czas i koszta tejże naprawy.